decor-image
CФЕРИ ЗАСТОСУВАННЯ

Пірогенний кремнезем «Орісіл» використовують в численній кількості різноманітних застосувань:

Фарби та покриття

Орісіл виконує функцію стабілізатора, попереджає осідання пігментів, також є антиседиментаційною добавкою. Діоксид кремнію покращує тиксотропію, реологічні властивості лакофарбових матеріалів, не замальовуючи прозорі лаки. У рідких композиціях, що містять тверді частинки, таких як пігментовані лаки, фарби та емалі, введення Орісілу сприяє диспергуванню пігменту і перешкоджає седиментації твердої фази, стабілізуючи систему. Також досягається ефект значного зміцнення плівки, покриття, адгезії до нанесеної поверхні, зменшується швидкість старіння покриття, а також вигоряння матеріалів під прозорим покриттям. Завдяки Орісілу зменшується негативна тенденцiя фарб, нанесених на вертикальну поверхню, до стікання, що забезпечує рiвномiрнiсть та високу якiсть покриття. Орісіл застосовують для матування лакових покриттів.

Чорнила

У промислових чорнилах Орісіл використовують як загущувач. В чорнилах для офсетного друку гідрофільний Орісіл прискорює висихання чорнил і зменшує ризики змазування. Також використання гідрофобного Орісілу знижує водопоглинання чорнил, зменшує піноутворення, збільшує глибину чорнил, зберігаючи блиск поверхні. При гравіюванні, флексографії і шовкографії Орісіл використовують для регулювання в’язкості і запобігання осадженню пігменту. Також Орісіл можна використовувати для управління потоком чорнил у принтерах та копірах.

ПВХ пластизолі

Орісіл використовують як наповнювач в ПВХ пластизолях. Невеликі кількості продукту значно підвищують в’язкість пластизолей. Крім того, присутність Орісілу в пластизолях значно підвищує адгезію до металевих поверхонь. Це має значення під час масових індустріальних застосувань, коли пластизолі наносять розпиленням.

Термоізоляція

Завдяки мікроскопічним розмірам частинок і великій відстані між ними Орісіл має відмінні термоізолювальні властивості. Термічна стабільність Орісілу до температури 1200 ºС дає змогу використовувати його в ізоляції печей, авіаційних турбін тощо. Як найефективніший холодоізолювальний матеріал Орісіл використовують у холодильних установках агрегатів для розділення повітря, а також для термоізоляції ємностей для зберігання зріджених газів за мінусової температури. Орісіл є ключовим компонентом у виробництві VIP-панелей (vacuum insulation panel) на основі пірогенного кремнезема. Суміш складається з мікронізованих комірок, відстань між якими менша, ніж відстань вільного пробігу молекул повітря. Отже, на VIP-панелі не впливають теплові процеси, пов’язані із зіткненнями молекул та розсіянням тепла.

Косметика та засоби персонального догляду

Орісіл широко використовують у косметиці і засобах персонального догляду завдяки його специфічним властивостям. У кольоруючих засобах Орісіл контролює в’язкість і попереджає агломерацію пігментів. У порошках Орісіл підвищує текучість. У лаках для нігтів Орісіл впливає на дистрибуцію пігментів, зменшує седементацію і контролює реологію. Також Орісіл можна використовувати в губних помадах, антиперспирантах, зубних пастах, засобах догляду за волоссям та інших продуктах.

Фармацевтика

Орісіл забезпечує пастам і мазям бажану консистенцію і запобігає розшаруванню компонентів. Його невелика добавка стабілізує емульсії і лосьйони. Порошкові продукти (такі як антисептичні і косметичні пудри) набувають необхідних властивостей добре розподілятися та наноситися завдяки добавкам Орісілу. Орісіл застосовують як допоміжну речовину для таблетування і дражирування лікарських засобів. Під час використання Орісілу в медицині важливе значення має факт, що всі раніше абсорбовані на його поверхні речовини, наприклад, лікарські препарати, у водному середовищі організму людини поступово десорбуються, забезпечуючи пролонговану дію і підвищуючи тим самим ефективність лікарських засобів.